Lista aktualności Lista aktualności

PRZEKAZANE DRZEWKA JUŻ ROSNĄ

Kolejna, jesienna akcja "sadziMY", zapoczątkowana przez Prezydenta RP przeszła już do historii. Młode drzewka, rozdane przez pracowników Nadleśnictwa Kolbuszowa wszystkim chętnym, którzy zjawili się pod siedzibą nadleśnictwa w czasie trwania akcji już rosną.

W tegorocznej akcji sadziMY przekazaliśmy 3000 szt. sadzonek różnych gatunków drzew. Wszyscy chętni, którzy zjawili się pod siedzibą nadleśnictwa w dniach trwania akcji (30.09 – 01.10.2021 r.) otrzymali po kilka sztuk młodych drzewek, do posadzenia we własnych ogródkach.
Wśród gatunków znalazła się królowa naszych polskich lasów – sosna zwyczajna, białokora brzoza brodawkowata, klon jawor, świerk pospolity, który być może stanie się kiedyś „po ubraniu” świąteczną ozdobą podwórka, miododajna lipa drobnolistna, trzmielina, śliwa potocznie zwana mirabelką, a także przyszłe potężne dęby szypułkowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i posadzili swoje drzewko, które odwdzięczy się im pięknym wyglądem, a także stworzy w przyszłości specyficzny mikroklimat na podwórku.

Tekst: Kinga Mazur
Zdjęcia: Dariusz Tabisz,
Bogusława Ciosek,
Kinga Mazur