Lista aktualności Lista aktualności

Warsztaty Szkoleniowe dla Drwali w Nadleśnictwie Kolbuszowa

W dniu 06.08.2025 r., na terenie leśnictwa Świerczów oraz leśnictwa Nasienno-Szkółkarskiego odbyły się ,,Warsztaty Szkoleniowe dla Drwali”.

Warsztaty miały na celu nie tylko wyłonienie najlepszych w poszczególnych konkurencjach, ale także podkreślenie znaczenia bezpiecznej i efektywnej pracy z narzędziami leśnymi. Zawód drwala to jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów, wymagających dużej wiedzy, umiejętności technicznych i spostrzegawczości. Często praca wykonywana jest w trudnych warunkach atmosferycznych W wydarzeniu wzięło udział około 50 osób przy czym w warsztatach praktycznych wzięło udział wyłącznie 12 pracowników Zakładów Usług Leśnych świadczących swoje usługi na terenie naszego Nadleśnictwa.

Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach:

  • Ścinka drzew pod nadzorem komisji, która na bieżąco analizowała parametry pni i udzielała instruktarzu
  • Okrzesywanie drzew
  • Przygotowanie pilarki do pracy
  • Złożonej przerzynki kłód
  • Dokładności przerzynki

🏆 Wyniki zawodów:

  1. Miejsce: Jerzy Magda z wynikiem 842 punkty
  2. Miejsce: Piotr Magda z wynikiem 807 punktów
  3. Miejsce: Witold Olejarz z wynikiem 750 punktów

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom – pokazali nie tylko znakomite umiejętności techniczne, ale również ogromne zaangażowanie. Podczas zakończenia i podsumowania wszystkim uczestnikom biorącym udział w warsztatach praktycznych wręczono pamiątkowe upominki.

Sporządził

Kamil Bednarz

Fotografia:

Dariusz Tabisz

Kamil Bednarz

Mateusz Maciąg