Lista aktualności Lista aktualności

XVIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie

W minioną sobotę, 9 października 2021 r. odbył się XVIII już Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie. W tegorocznych zawodach wystartowało 12 drużyn z terenu RDLP w Krośnie. Rozgrywki odbywały się na terenie gospodarza mistrzostw - Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Turniej rozpoczął się wczesnym rankiem od rozlosowania grup. C istotne, w każdej z nich rozgrywały się mecze „każdy z każdym”, a do ćwierćfinału wychodziły dwie najlepsze drużyny.
Wyniki meczów w grupach:


Drużyny          Wyniki
Grupa A
A1 – A2    Lutowiska – Dynów    2:0
A1 – A3    Lutowiska – Jarosław    2:0
A2 – A3    Dynów - Jarosław    2:1
Grupa B
B1 – B2    Lubaczów – Bircza    0:2
B1 – B3    Lubaczów – Kolbuszowa    0:2
B2 – B3    Bircza - Kolbuszowa    0:2
Grupa C
C1 – C2    Oleszyce – Sieniawa    2:0
C1 – C3    Oleszyce – Narol    0:2
C2 – C3    Sieniawa - Narol    1:2
Grupa D
D1 – D2    Leżajsk – Lesko    2:0
D1 – D3    Leżajsk – Ustrzyki Dolne    2:0
D2 – D3    Lesko – Ustrzyki Dolne    2:1
 
Pomimo długiej przerwy siatkarskiej spowodowanej obostrzeniami w kraju związanymi z koronawirusem  CoViD-19, duch walki nie opuszczał żadnego z nadleśnictw. Wszyscy zawodnicy wykazywali się niezwykłą wolą zwycięstwa, a gorący doping kibiców wprowadzał fantastyczną atmosferę na boisku.
Ćwierćfinały rozegrane były metodą pucharową, tzn. zwycięzca jednej grupy rywalizował z drużyną z drugiego miejsca z grupy sąsiedniej. Ten etap rozgrywek pokazał, że najlepsze zespoły w grupach nie były przypadkowe, ponieważ wszystkie nadleśnictwa, które na etapie meczów grupowych zdobyły największą ilość punktów, znalazły się w półfinałach. Najbardziej emocjonującym meczem zdecydowanie był ten rozgrywany pomiędzy dwoma siatkarskimi tytanami Birczą i Narolem, a który ostatecznie zakończył się tie-breakiem i wygraną Narola.
 
Wyniki meczów w ćwierćfinale:
Drużyny        Wyniki
A1 – D2    Lutowiska – Lesko    2:0
A2 – D1    Dynów - Leżajsk    0:2
B1 – C2    Kolbuszowa - Oleszyce    2:0
B2 – C1    Bircza - Narol    1:2
 
W parach półfinałowych spotkały się drużyny z Lutowisk i Narola (2:0) oraz Leżajska i Kolbuszowej (0:2). Na tym etapie walki toczyły się już o każdy punkt, a strata ich kilku, skutkowała problemami z nadrobieniem zaległości. W walce o 3. miejsce Nadleśnictwo Leżajsk okazało się bezkonkurencyjne i pokonało Nadleśnictwo Narol (2:0).
W finale spotkały się drużyny z Kolbuszowej i Lutowisk. Kolbuszowa, podobnie jak w poprzednim turnieju rozgrywanym w 2019 r. udowodniła, że nie ma sobie równych i pokonała Lutowiska w obu setach.
Stało się, więc jasne, że zwycięzcą XVIII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie zostało Nadleśnictwo Kolbuszowa!
Po zakończeniu finału odbyło się wręczenie statuetek i pucharów.
I miejsce Nadleśnictwo Kolbuszowa
II miejsce Nadleśnictwo Lutowiska
III miejsce Nadleśnictwo Leżajsk
IV miejsce Nadleśnictwo Narol
Nagroda dla najmłodszego zawodnika turnieju ufundowana została przez NSZZ „Solidarność” i wręczona została przez przewodniczącego SITLiD. Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się Juliusz Janosik z Kolbuszowej, natomiast najstarszym Piotr Nowakowski z Lutowisk, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez PTL,  którą wręczył zawodnikowi Główny Księgowy RDLP w Krośnie Pan Janusz Magusiak.
Miss i jednocześnie najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Zygler-Dyrda z Birczy, najlepszym broniącym okazał się Wojciech Kaczmarski z Lutowisk, najlepszym rozgrywającym Paweł Niemiec z Leżajska, najlepszym atakującym Marcin Czereczon z Narola, a najlepszym grającym nadleśniczym Janusz Starzak z Sieniawy. Nagrodę MVP otrzymał Mateusz Maciąg z Kolbuszowej.
Nagroda dla najlepszego Klubu Kibica powędrowała do Nadleśnictwa Leżajsk.
Nagrodę Fair Play  od Dyrektora RDLP w Krośnie otrzymał gospodarz tegorocznych rozgrywek Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.
Gratulacje dla organizatorów turnieju – Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, dla wszystkich uczestników  za sportową rywalizację i dla kibiców za dodawanie otuchy zawodnikom w walce o zwycięstwo.
Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy razem w kwietniu 2022 r. na XIX Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie, którego organizacji podjęło się Nadleśnictwo Sieniawa.
                                                                                                                 

Tekst: Marta Ziemniewicz
Nadleśnictwo Lutowiska
Foto: Dariusz Tabisz