Asset Publisher Asset Publisher

„Jak lasy wpływają na klimat?”

Mówi się, że lasy to płuca Ziemi. O tym wiedzą już również uczniowie, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie wiedzy o ochronie przyrody na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Za nami szesnasta edycja naszego corocznego konkursu wiedzy o ochronie przyrody na terenie powiatu kolbuszowskiego, współorganizowanego przez Nadleśnictwo Kolbuszowa i Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. W tym roku podtrzymaliśmy formułę konkursu i żeby wziąć udział, należało wykonać prezentację na temat wpływu lasów na klimat i przesłać ją do organizatorów.

Wpłynęło aż 47 prezentacji z 21 szkół, które w dniu 3 grudnia oceniła Główna Komisja Konkursowa (GKK), w skład której weszli pracownicy Starostwa Powiatowego wydziału Ochrony Środowiska oraz wydziału Promocji i Kultury, a także pracownik Nadleśnictwa Kolbuszowa.

NAGRODY w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Konrad Kopeć – SP Dzikowiec

II miejsce – Aleksander Żołdak – SP Wilcza Wola

III miejsce – Zuzanna Kasza – SP Niwiska

IV miejsce – Julia Rębisz – SP Majdan królewski

V miejsce – Julia Urban – SP Trzęsówka.

NAGRODY w kategorii szkół średnich:

I miejsce – Wojciech Peret – LO im. Janka Bytnara w Kolbuszowej

II miejsce – Daria Wyka – ZST w Kolbuszowej

III miejsce – Weronika Bieleń - ZST w Kolbuszowej

III miejsce – Patrycja Czachor - ZST w Kolbuszowej

 

Uczestnicy konkursu nie tylko już wiedzą jak lasy wpływają na klimat, ale nawet dostrzegają przykłady w ich najbliższym otoczeniu. Podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa jest bardzo ważne w obliczu zachodzących zmian klimatu.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz udział w konkursie i już teraz zachęcamy do udziału za rok! Nagrody oraz dyplomy dla laureatów, ze względu na sytuację pandemiczną zostały dostarczone do odpowiednich szkół osobiście.

 

Tekst: Kinga Mazur