Asset Publisher Asset Publisher

Zanocuj w lesie

 

"ZANOCUJ W LESIE" - NADLEŚNICTWO KOLBUSZOWA

Niezmiernie nam miło, że chcesz spędzić czas na łonie natury właśnie u nas, w sercu dawnej Puszczy Sandomierskiej. Pamiętaj, że to miejsce, gdzie występują liczne zwierzęta i rośliny, z których znaczna część znajduje się pod ochroną. Nie pozostawiaj po sobie śladów, zgodnie z zasadą „leave no trace”.

Miejscami możesz spotkać się z brakiem zasięgu telefonicznego, ale nie są to duże obszary, więc wystarczy się niedaleko przemieścić, żeby móc zatelefononować. Jeśli się zgubisz – nie wpadaj w panikę. Idź w jednym kierunku, aż dotrzesz do najbliższej drogi leśnej, lub skrzyżowania – tam znajdziesz słupek oddziałowy. Jeśli zadzwonisz do nadleśnictwa i podasz numery na słupku – bez problemu Cię odnajdziemy. O tym jak odnaleźć się w lesie, przy pomocy słupków oddziałowych znajdziesz tutaj: [infografika]

Lokalizacja obszarów wyznaczonych w ramach Programu:

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ] oraz z poziomu aplikacji mBDL [https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US] (android) lub [https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu]
  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska – informacja zamieszczona w regulaminie oraz na poglądowej mapie
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link do bezpiecznego korzystania z lasu] 
  5. zwracaj uwagę na tablice ostrzegawcze z okresowym zakazem wstępu – bezwzględnie nie wchodź na takie powierzchnie
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres kinga.mazur@krosno.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Koordynator programu w nadleśnictwie: Kinga Mazur, adres e-mail kinga.mazur@krosno.lasy.gov.pl tel. 693 540 894 (preferowany kontakt e-mail).

 Nadleśnictwo Kolbuszowa przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i survival. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i survivalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”. Chętnych zapraszamy do skorzystania z możliwości zanocowania na łonie natury.

ANKIETA "ZANOCUJ W LESIE" - DLA UŻYTKOWNIKÓW

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl