Asset Publisher
LASY NA NOWE 100-lecie! Podsumowanie akcji.
VII Otwarte Sadzenie Lasu w Leśnictwie Nowa Wieś – wspólna troska o przyszłość naszych lasów.
W sobotę, 29 marca 2025 r., na terenie Leśnictwa Nowa Wieś odbyła się VII edycja Otwartego Sadzenia Lasu – wydarzenie, które co roku jednoczy lokalną społeczność wokół idei ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju. Tegoroczna akcja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem – wzięło w niej udział około 170 osób, a sprzyjająca pogoda dodatkowo podkreśliła pozytywny klimat całego spotkania.
Wspólnie posadzono ponad 5 000 sadzonek sosny, przyczyniając się do odnowienia drzewostanu na wybranym fragmencie lasu. Była to nie tylko realna pomoc dla przyrody, ale również doskonała okazja do integracji społeczności i edukacji ekologicznej w terenie.
Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci z przedszkoli oraz młodzieży szkolnej, która licznie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyła w akcji. Ich zapał, ciekawość świata i gotowość do działania są najlepszym dowodem na to, że troska o środowisko zaczyna się od najmłodszych lat.
Po zakończeniu prac wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w ognisku z poczęstunkiem, a także w krótkich warsztatach edukacyjnych przygotowanych przez leśników. Nie zabrakło również okazji do rozmów, wymiany doświadczeń i wspólnych zdjęć.
VII Otwarte Sadzenie Lasu w Leśnictwie Nowa Wieś to przykład tego, jak połączenie sił i wspólne działania mogą przynieść realne korzyści dla środowiska i lokalnej społeczności.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za obecność i pomoc – każde posadzone drzewo to krok w stronę zdrowszego, bardziej zielonego świata.
Do zobaczenia za rok podczas kolejnej edycji sadzenia.
Sporządziła: Monika Krupińska